"Két pár cipője volt és két ruhája.
Zord volt. Nem is mertünk fölnézni rája
De néha este ellágyult, megolvadt,
nyitotta nékünk az ablak kilincsét
és megmutatta mesebeli kincsét,
az őszi égbolton a tiszta holdat. "
Kosztolányi Dezső: Apám
Nem tudom hány pár cipője van, nem tudom hány ruhája, volt hogy zord volt, fel merek rá nézni, esténként IS megolvad ám, Tényleg kinyitja az ablak kilincsét és mutogat kincseket, csinál is kincseket....égboltot is, Holdat.....Tündéreket is....meg sajtot :)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése